Lajme

Haziri: Një marrëveshje e mundshme LDK-VV është qeverisja me rrotacion

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Nënkryetari i LDK-së në emisionin në RTV Dukagjini, ka thënë se një marrëveshja e mundshme me Vetëvendosjen është qeverisja me rrotacion.

Haziri ka thënë se sot në Kuvendin e Përgjithshëm të LDK-së, me angazhim dhe përkrahje komplet të partisë, është vendosur që opsioni i vetëm i mundshëm për një koalicion parazgjedhor është Vetëvendosje.

 

 

Derisa, ka theksuar me është përjashtuar mundësia e koalicioneve me partitë e tjera, qoftë para dhe pas zgjedhjeve.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat