Lajme

Haxhiu shkarkon tre zyrtarë të emëruar nga Ministria e AAK’së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka shkarkuar sot tre zyrtarë në ministrinë që drejton, të cilët ishin emëruar nga ish-ministri i AAK’së Selim Selimi, shkruan Gazeta Metro.

Haxhiu shkarkoi Astrit Gjocaj, Sami Bunjaku dhe Dhurata Salihi.

Në arsyetim thuhet se vendimet për emërimet e tyre janë bërë në kundërshtim me rregulloret e organizimit të brendshëm të Ministrisë.

Më poshtë ju sjellim vendimin e Ministres Albulena Haxhiut.

Postime të ngjajshme
Lajme

Momenti kur arrestohet nga policia Rudolf Nikolli që tentoi të vrasë 5 persona në xhami

Lajme

Mësohet mosha e 5 të plagosurve nga sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës

Lajme

Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, 5 të plagosur, ja kush është autori

Lajme

Rastet e reja me Covid 19, janë nga këto komuna