Lajme

Haxhiu për rastin Pronto: Vulë e shtetit të kapur, nevojë urgjente krijimi i Qeverisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka thënë se aktgjykimi lirues për të akuzuarit e aferës “Pronto” dëshmon vulën e një shteti të kapur.

Për këtë arsye ka bërë thirrje urgjente për krijimin e Qeverisë së re, siç thotë ajo për ç’kapjen e shtetit.

Deputetja e zgjedhur përmes një postimi në “Facebook” tha se Gjykata me këtë aktgjykim i ka mbytur shpresat e të rinjve dhe qytetarëve.Mëngjesin e sotëm, të gjithë të akuzuarit në rastin e quajtur “Pronto” janë liruar nga akuzat në mungesë provash.

Të akuzuar për këtë rast kanë qenë një numër i madh i zyrtarëve të PDK-së.

Ky është shkrimi i plotë:

Aktgjykimi lirues për të akuzuarit e aferës Pronto është goditje e rëndë për shtetin e së drejtës.
Gjykata sot, i dha të drejtë atyre që ia kanë mbytur shpresën rinisë dhe qytetarëve të Kosovës me veprime kriminale me qëllim të kapjes së shtetit.
Trupi gjykues i dha të drejtë abuzuesve.

Çfarë prova i janë dashur trupit gjykues, kur të gjithë me veshët tanë i kemi dëgjuar abuzuesit?!

Aktgjykimi i sotëm është vula e shtetit të kapur. Është aktgjykim që thërret për angazhim deri në çkapjen e shtetit andaj nuk ka kohë për të humbur sepse është nevojë urgjente krijimi i Qeverisë së re.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat