Lajme

Hashim Thaçi telefonon Pal Lekajn nga Haga, kjo është arsyeja

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka treguar se ka pasur një bisedë telefonike me ish-presidentin Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Lekaj ka bërë me dije se Thaçi e ka telefonuar për t’ia uruar Krishtlindjen.

“Sapo përfundova bisedën telefonike me mikun tim Presidentin Hashim Thaçqi. E falënderoj për kohën dhe mundësinë për të më telefonuar dhe uruar Krishtlindjen. Uroj që me Presidentin Thaqi dhe luftëtarët e tjerë të shihemi së shpejti në Kosovë”, ka shkruar Lekaj.

Ndryshe, Thaçi gjendet në paraburgim në Hagë që nga 5 nëntori.

https://www.facebook.com/dr.pallekaj/posts/3659707204089062

Postime të ngjajshme
Lajme

Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së

Lajme

25-vjeçari përfshihet nga orteku i borës, incizon gjithçka dhe mbijeton

Lajme

Memli Krasniqi përmend pesë kandidatë që do t’i votonte për deputet nga lista e Vetëvendosjes

Lajme

Njeriu që para 1 viti u prezantua nga Kurti, sot aderon në PDK