Sport

Hashani merr drejtimin e skuadrës kosovare

Klubi Futbollistik “Vjosa” ka arritur marrëveshje me trajnerin e ri, Erdin Hashani, shkruan Gazetasheshi.com

Hashani ka marrë timonin e skuadrës së Vjosës, teksa ky lajm është bërë i ditur nga vetë klubi i Shtimes.

“Të nderuar sportdashës të Komunës së Shtimes dhe më gjerë, ju njoftojmë se KF. Vjosa ka arritur marrëveshje me trajnerin e mirënjohur Erdin Hashani.

Trajneri, analisti i mirënjohur i sportit kosovar z. Erdin Hashani, tash e tutje do ta drejtojë KF. Vjosën, duke besuar në profesionalizmin, përkushtimin e z. Hashanit, shpresojmë që sukseset nuk do të na mungojnë”, thuhet në postimin e Vjosës.

Pak me parë Vjosa ka ndarë rrugët me trajnerin Afrim Jashari, ku sezonin vjeshtor në Ligën e Dytë e ka mbyllur në vendin e katërt me 32 pikë të grumbulluara.

Postime të ngjajshme
Sport

KEK-u – Ramiz Sadiku: Përfundon miqësorja, ky është rezultati përfundimtar

Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Akhmat Grozny – Arbëria, ky është rezultati

Sport

Çmendet Partizani: Kërkon dy yjet e Prishtinës dhe Ferhan Hasanin

Sport

KF Arbëria luan ndeshje miqësore me skuadrën ruse, futbollisti kosovar startues