EURO 2020

Harry Kane paralajmëron Italinë para finales së Euro 2020

Kapiteni i Anglisë, Harry Kane ka folur për finalen e EURO 2020 në “Wembley” dhe pranoi se Italia ka një histori më të mirë por theksoi që “Tre Luanët” kanë besim të plotë dhe janë gati të shkruajnë historinë të dielën.

Kane shënoi golin vendimtar për ta dërguar Anglinë në finalen e Euro 2020 duke e mposhtur Danimarkën me rezultat 2-1

“Ka qenë një udhëtim i gjatë, ka qenë një udhëtim i vështirë, me shumë ngritje dhe zbritje gjatë rrugës,” tha Kane për “Sky Sports”.

“Por të luash dhe të udhëheqësh djemtë në finalen tonë të parë, finalen tonë të parë evropiane dhe finalin tonë të parë pas 55 vitesh apo më shumë do të jetë jashtëzakonisht e veçantë.”

Ka entuziazëm të madh në skuadër, jam i sigurt se do të ketë disa momente nevrike, por ne vetëm e presim atë moment. Ju duhet të merrni këto momente dhe të shijoni këto momente të historisë dhe shpresojmë që të mund të shkojmë një hap më tej dhe ta fitojmë të gjithë turneun. “, vazhdoi Kane.

Italia i ka fituar 28 nga 33 ndeshjet e fundit dhe kjo formë natyrisht se e frikëson secilin kundërshtar.

“Azzurrët” ka fituar katër Kupa Botërore dhe një Kampionat Evropian dhe Kane e di që kundërshtarët e së dielës kanë një histori më të mirë por vuri në dukje përvojën edhe në skuadrën e Anglisë.

“Mendoj se është një lojë e vërtetë me 50-50”, tha Kane. “Sigurisht, Italia ka një histori më të mirë se ne sa i përket fitimit të turneve, fitimit të finaleve të mëdha, por unë mendoj se në ekipin tonë shumë prej nesh kanë pasur përvojë në nivelin e klubeve, ne po luajmë në ndeshjet më të mëdha, finalet më të mëdha në të gjithë Evropën.”

“Është një lojë me të vërtetë e vështirë, padyshim nga këndvështrimi ynë ne kemi besim të plotë në atë që po bëjmë dhe jemi të vendosur, por do të jetë shumë e vështirë.”, tha në fund Kane.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020