Lajme

Haraqija ka një selam në serbisht për Sheshelin

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Astrit Haraqija, ka pasur një porosi për kryetarin e Partisë Radikale Serbe, kriminelin Vojislav Sheshel, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një postimi në Facebook, Haraqija i ka quar selam Sheshelit duke i thënë se nuk janë më vitet e 90’ta, tash jemi me 2021 dhe ne jemi këtu.

“Sheshel, bashkudhëtari im nga Haga. Nuk janë më vitet e 90’ta, tash jemi me 2021 dhe ne jemi këtu. Nuk besoj se djali yt politik Vucici do të provoj të luaj me shtetin tonë. Përshëndetje nga bashkudhëtari yt nga Haga”, ka shkruar ai.

Ky reagim i Haraqijes vjen pas tensioneve të fundit në Veri të vendit, në lidhje me reciprocitetin e tabelave të veturave.

Më poshtë keni reagimin e plotë të tij. /gazetametro.net

https://www.facebook.com/astrit.haraqija/posts/6466365493381364

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë