Lajme

Haradinaj tregon ku e sheh Kosovën në vitin 2030

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në debatin “Talk The Talk” të mbajtur sot ka folur se ku e sheh Kosovës dhjetë vitet e ardhshme.

Ai ka thënë se konsolidimin e brendshëm duhet me pas proces të vazhdueshëm.

“Duhet të ketë për qëllim standardet e shtetit ligjor, arsimin dhe ekonomnë. Mund të kemi target standardet e BE-së. Duhet me përmbyllë subjektivitetin ndërkombëtar”, ka deklaruar Haradinaj shkruan Reporteri.net.

Ai ka thënë si objektiv primar mbetet anëtarësimi në NATO dhe më pas në OKB, dhe kjo sipas tij do të ishte arritura e Kosovës në subjektivitetin ndërkombëtarë. /Reporteri.net/.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat