Lajme

Haradinaj tregon a do të takohet me Mustafën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në vazhdën e takimeve që zhvilloi kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa i ftuar kishte qenë edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Haradinaj tha se nuk ka asgjë kundër këtij takimi por u shpreh se është i zënë me punë e detyra.

“Tash jam i zënë po e shihni me detyra e me punë. Nuk kam kundër me taku por duhet me i kry këto punë qe i kam”, ka thënë Haradinaj në një prononcim për media pas mbledhjes së Këshillit drejtues të AAK-së, ku është vendosur për një koalicioni parazgjedhor me PSD-në.

I pari i LDK-së sot pati në takim kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin dhe atë të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn. Ditë më parë Mustafa kishte takuar edhe kreun e VV-së, Albin Kurtin.

Më 22 gusht do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës në mënyrë që të mundësohen zgjedhjet e parakohshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat