Lajme

Haradinaj shkon te varri i Rugovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj sot në ora 10: 00, do të bëjë homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, raporton Express.

Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate drejtuar mediave.

“Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova”, ka njoftuar ZKM’ja.

Ndryshe, Kryesia e LDK’së do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema shumë të nxehta. Në këtë mbledhje, do të caktohet mandatari për kryeministër dhe do të diskutohet për një koalicion të mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje./Express

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat