Lajme

Haradinaj paralajmëron Faton Pecin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është marrë sërish me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci.

Këtij të fundit, Haradinaj ia ka dërguar një pyetje parlamentare duke e kritikuar se “nuk po i veshë çizmet” për t’ua takuar me bujq, por po rri në takime me ambasadorë.

Peci u përgjigj duke thënë se është e rëndësishme të takohet me ambasadorë shkaku i donacioneve që japin ata.

E kjo shkaktoi reagimin e Haradinajt.

“Edhe unë ua aprovoj ato dobi të takimeve me amabsadorë, me të vërtetë janë vende mike. Ajo që po mungon është, se a keni me e pagu ratën e dytë për bujqit dhe është pjesa tjetër se a mos keni me jau hekë subvencionet dhe keni punë me bujqë e s’mundemi me i mashtru se të vijnë të dera”, ka thënë Haradinaj.

Pas kësaj deklarate, u përgjigj menjëherë ministri Peci.

“Fermerët nuk i ka mashtru kjo qeveri. Është qeveria paraprake ku ka ndodhë ky mashtrim”, tha Peci.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë