Zgjedhjet 2021

Haradinaj i çon selam Osmanit dhe Vuçiqit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, në ditën e katërt të fushatës zgjedhore, qëndroi në Ferizaj dhe Kaçanik.

Ai aty, kur mori fjalë rasti, ish-kryeministri dërgoi selam në shtetin fqinj. Për presidentin serb Aleksandar Vuçiq tha se nuk do të presin derisa ai dhe populli i tij ta njohë Kosovën, por do të bëjë të pamundurën që Kosovën ta bashkojë me Shqipërinë.

Ai pati fjalë edhe për u.d. të presidentit, Vjosa Osmanin.

“Dikush tha a bon me t’vetë pse shkon çdo ditë në gym. Thashë se u kon koha e vështirë, masnej s’mujsha me kry punë”, deklaroi ai.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

LajmeZgjedhjet 2021

Votat e djalit të Sami Lushtakut në Drenicë

LajmeZgjedhjet 2021

Kandidati i PDK-së tregon se sa vota ka marrë

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në Mitrovicë