Lajme

Haradinaj: flet për kontributin e ish-veteranit Nasuf Mjekiqit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, pas vdekjes së ish-ushtarit të UÇK-së, Nasuf Mjekiqi, duke thënë se kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë.

“I rëndë lajmi për ndarjen nga jeta, të luftëtarit të Brigadës 114 Fehmi Lladrovci, Nasuf Mjekiqit nga Graboci i Obiliqit. Kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë. Ngushëllime të thella familjes dhe të gjithë bashkëluftëtarëve”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Ish-ushtari i UÇK-së, Nasuf Mjekiqi, në moshën 43 vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin “Medical Park” të Turqisë.

Veteran i luftës dhe baba i tre fëmijëve, Nasufi ishte diagnostifikuar me sëmundjen “Leucemia Acute” dhe pavarësisht trajtimit të tij jashtë vendit ai sot ndërroi jetë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat