Lajme

Haradinaj: do të ketë manifestim të “Epopesë së Dukagjinit”

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka deklaruar se për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, nuk do të ketë manifestim për Epopenë e Dukagjinit në Gllogjan.

Ai tha se të rënët do të kujtohen dhe nderohen nga shtëpitë, me respekt e krenari.

Postimi i plotë:

Të nderuar bashkëqytetarë,

Duke parë gjendjen në të cilen po kalojmë për shkak të COVID-19, duhet të ju njoftojmë që nuk do të ketë manifestim për Epopenë e Dukagjinit në Gllogjan. Do i kujtojmë dhe nderojmë nga shtepitë tona, me respekt e krenari.

Gazmendit, Himës dhe Agronit, të rënëve të parë të kësaj beteje të lavdishme, nderime dhe LAVDI.
Dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia që nuk harrohet kurrë. DH /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

LVV, paralajmëron revoltë

Lajme

Kaçaniku nuk ka asnjë rast aktiv më sëmundjen e COVID-19

Lajme

Grenell, të gjithë duhet të respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Lajme

29 maji, Dita Ndërkombëtare e Paqeruajtësve të OKB-së