Sport

Hapet rruga për largimin e Neymar, PSG në bisedime me zëvendësuesin e tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Neymar mund ta gjejë rrugëdaljen nga Paris Saint-Germain, pasi këta të fundit janë duke negociuar me një futbollist që shihet si zëvendësues i brazilianit.

PSG do të veprojë shpejt për të nënshkruar me Paulo Dybalan pasi sezoni i tyre në Ligue 1 nisi me një humbje ndaj Rennes të dielën.

Mail raporton se klubi francez do të fillojë bisedimet me Juventusin rreth një marrëveshje prej 80 milionë eurosh për argjentinasin.

Drejtori sportiv i PSG Leonardo do të donte të përfundonte marrëveshjen deri të mërkurën dhe do të bisedojë me agjentin e lojtarit Jorge Antun për të finalizuar një marrëveshje.

Kampionët e Serisë A janë të gatshëm të ndahen me lojtarin, i cili ka qenë i lidhur me Manchester United dhe Tottenham këtë verë.

Nëse ndodh ky transferim, atëherë i hapet rruga largimit të Neymar pasi trajneri Tuchel konfirmoi se pa gjetur një zëvendësim adekuat, braziliani nuk do largohet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv