Lajme

Haki Abazi shpërthen në lot gjatë emisionit

Deputeti i LVV-së, Haki Abazi, ka folur për herë të parë për një dhimbje të madhe që ka kapluar atë dhe familjen. Ai ka treguar për vdekjen e vëllait të tij në moshë të re.

Si mysafir në emisionin “N’nejë” ne ATV, Abazi, ka folur për ardhjen në jetë të djalit të tij Rilindit, në një kohe kur deputeti kishte humbur vëllain e tij Arbërin.

Ai me dhimbje ka folur për humbjen e vëllait, i cili ishte detyruar të largohet në vendet të Evropës për shkak të përpjekës së autoriteteve jugosllave që ta rekrutojnë atë në luftën në Kroaci.

Derisa ka folur për Arbërin, i cili në momentin e vdekjes ishte duke realizuar një film në gjuhën frënge, Abazi nuk ka arritur t’i ndal lotët.

Kjo është hera e parë që Abazi flet për historinë e dhimbshme të vëllait të tij që u largua nga Kosova si student.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë