Sport

Hadërgjonaj flet pas transfeirmit në Turqi

Florent Hadergjonaj tashmë dhe zyrtarisht është futbollist i klubit të madh turk, Kasimpasa.Hadergjonaj ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin turk.

Nga Huddersfield, mbrojtësi do të bartë fanellë si futbollist i klubit të madh turk.

Ndërkaq , pasi firmosi me Kasimpas, Hadergjonaj tha se ndihet i lumtur për rikthimin e tij në stamboll.

”Përsëri te Kasimpasa, por tani me kontratë tri vjeçare. I lumtur me rikthimin tim në Stamboll”, tha ai.Kujtojmë se ai ishte i huazuar nga klubi anglez për të ai turk, por që Kasimpasa vendosi ta blejë atë.

Postime të ngjajshme
Sport

A do të luaj Myrto Uzuni sonte kundër Barcelonës?

Sport

Dallku dhe Tamniku në procedurë displinore

Sport

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion

Sport

Liga e Kampionëve: Edicioni i ri fillon sonte me disa super ndeshje