Sport

Haaland futbollisti i dytë ma i shtrenjtë në botë

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, është një nga futbollistët më të shrenjtë në botë.

Sipas “Transfermarkt” Haaland është renditur i dyti dhe ka vlerën 130 milionë euro.

20-vjeçari ka kaluar një sezonë fantastike në fanellen e “milionerëve” të Gjermanisë.

Për norvegjezin interesim kanë shprehur shumë skuadra sidomos skuadra londineze Chelsea.

Top 10-shja e futbollistëve më të shtrenjtë sipas “Transfermarkt”.

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89

Sport

ZYRTARE: Gjilani prezanton transferimin më të ri