Sport

Guardiola ka një lutje për tifozët e Manchester Cityt

Manchester City e nisën mbarë kampanjën e edicionit të ri të Ligë së Kampionëve, me një fitore prej 6-3 ndaj skuadrës së Leipzig.

Gjersa u shpreh i lumtur për fitoren ndaj Leipzig, Pep Guardiola kishte një kërkesë interesante pas ndeshjes.

Spanjolli i bëri ftesë tifozëve të “Citizens” që të jenë në një numër më të madh në ndeshjen e radhës, duke aluduar se numri i pjesëmarrësve në Etihad ndaj Leipzig nuk ishte i kënaqshëm.

“Unë do të doja që më shumë njerëz të vijnë në ndeshjen tjetër të shtunën,” tha menaxheri për BT Sport pas fitores në Leipzig.

“Ne do të kemi nevojë për njerëzit të shtunën tjetër, ju lutem, sepse do të jemi të lodhur. Unë i ftoj të gjithë njerëzit tanë të vijnë të shtunën tjetër, 3 pasdite, dhe të shikojnë lojën”, u shpreh spanjolli.

Sidoqoftë, Kevin Parker, sekretari i përgjithshëm i klubit të mbështetësve zyrtarë të City, mendon se menaxheri e ka ndezur situatën.

“Më befasoi,” tha Parker. “Nuk jam i sigurt se çfarë ka të bëjë me të. Ai nuk i kupton vështirësitë që disa njerëz mund të kenë për të arritur në një lojë në Etihad të mërkurën në mbrëmje në orën 21:00. Ata kanë fëmijë për të menduar, ata mund të mos jenë në gjendje ta përballojnë atë, ka ende disa çështje të Covid. Unë nuk e kuptoj pse ai e komenton atë.

“Ai është absolutisht trajneri më i mirë në botë, por, në mënyrën më të mirë të mundshme, mendoj se ndoshta ai duhet t’i qëndrojë atij. Thjesht heq avantazhin nga ajo që ishte një natë e mirë. Njerëzit po flasin më shumë për komentet e Pep sesa një lojë fantastike.

“Të vësh në dyshim mbështetjen, e cila është efektivisht ajo që ai po bën, është zhgënjyese dhe e pakthyeshme”, ka përfunduar Parker.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!