Sport

Guardiola ia bën bajat gazetarit, i tregon se cili është lojtari më i mirë që ai ka punuar me të

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e Manchester City-t ka arritur ta deklasoi klubin e Aston Villës mbrëmë, ndeshje kjo në kuadër të xhiros së 22’të në Premierligë.

City e fitoi këtë ndeshje me rezultat finale në 1:6, gjë që bëri që tifozët e Aston Villës t’i lënë shkallët e stadiumit më herët, shkruan Reporteri.net.

Pep Guardiola ishte i lumtur për këtë paraqitje të futbollistëve të tij, por pas ndeshjes ai u ndje në siklet nga pyetja e një gazetari në konferencë për media.

Gazetari e pyeti Guardiolën, se a është Sergio Aguero, sulmuesi më i mirë që ai ka punuar ndonjëherë me të, përgjigja e tekniku spanjoll ishte epike dhe që nuk do koment fare.

“Më i miri është Messi. Ai është numër 9’të, 10, 11, 6 dhe 4, por edhe Aguero është i mirë”, u shpreh Guardiola.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv