Sport

Guardiola arrin një finale tjetër me Cityn

Pas një super ndeshje të zhvilluar, Pep Guardiola së bashku me skuadrën e tij arrijnë që ta mposhtin Manchester United.

Manchester City kaloi në epërsi me golin e Stones 50’ dhe më pas edhe Fernandinho shënoi në minutën e 83-të për ta dyfishuar rezultatin.

Citizens me këtë fitore janë në finalen e Kupës së EFL-së, ku do të ndeshën me Tottenham.

Një duel mes Pep Guardiola dhe Jose Mourinho në finale është e mirëseardhur për gjithë tifozët e futbollit./

Postime të ngjajshme
Sport

Nizhny – Drita, ky është rezultati aktual

Sport

Ballkani merr një tjetër fitore, triumfon ndaj ekipit bullgar

Sport

Ekskluzive: Nga ky vit ndryshon dizajni i trofeut që do ta marrë kampioni i Kosovës

Sport

Pakënaqësi te klubi i madh shqiptar, tifozët zbresin në fushë dhe kanë kërkesë për lojtarët