Sport

Griezmann ndryshon numrin e fanellës te Barca

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Griezmann ndryshon numrin e fanellës te Barca, pas vetëm një muaji.

Debutimi i francezit nuk ishte më i miri, pasi Barcelona u mund 1:0 nga Athltico Bilbao në ‘San Memes’.

Griezmann në këtë ndeshje luajti për 90 minuta, dhe në fanellë barti numrin 17, të cilin e ka zgjedhur pas transferimin te Barcelona.

Por, siç raporton Mundo Deportivo, ylli francez tash e tutje do të marr numrin e tij të preferuar.

28 vjeçari, pas largimit të Philippe Coutinhos te Bayern Munich, do të marr fanellën me numër 7, që mbahej nga braziliani.

Fanellën me numër 7, Griezmann ka mbajtur edhe te Atletico Madrid, e po ashtu e mban edhe te Kombëtarja e Francës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv