EURO 2020

Griezmann është ”frika” e madhe e gjermanëve, kjo është arsyeja e fuqishme

Gjermania dhe Franca e zhvillojnë nesër ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian.

Të dy kombëtaret do të përballen me fillim nga ora 21:00.Pritet të jetë një finale para finales ndeshja e nesërme.

Griezmann do të jetë sërish në qendër të vëmendjes, teksa dueli mes Gjermanisë dhe Francës është vetëm një ditë larg.

Gjermanët janë skuadra ndaj së cilës Griezmann ka shënuar më shumë me kombëtaren franceze.

Sulmuesi i Barcelonës ka luajtur një rol të madh me “Gjelat”, teksa ka gjetur 10 herë rrugën e rrjetës dhe dhënë 14 asiste nga 2016-ta dhe deri tani.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020