Sport

Greqia – Kosova: Këto janë vlerat e skuadrave

Futbollistët e grumbulluar nga Greqia kanë vlerë më të madhe se ata të Kosovës.

80.05 milionë euro është vlera e grekëve, me portierin e Benfikës Vlachodimos që ka vlerën më të madhe në mesin e futbollistëve të grumbulluar, plotë 16 milionë euro.

Futbollistë të tjerë me vlera të konsiderueshme tek vendasit janë edhe: Fortounis dhe Giannoulis që kanë vlerat 8 dhe 6 milionë euro.

Tek Kosova, vlera e futbollistëve aktualisht të grumbulluar është shumë më e vogël.

32.6 milionë vlejnë futbollistët “Dardanë” që janë të gatshëm për këtë takim me Berishën, Celinën, Zenelin dhe Vojvodën që kanë vlerat më të larta prej 4 milionë euro.

Kosova edhe sipas bastoreve por edhe sipas formës në ndeshjet e fundit dhe vlerave të skuadrave konsiderohet skuadër më e dobët momentalisht se Greqia.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin