Sport

Greqi – Kosovë, publikohen formacionet e mundshme

Përfaqësuesja e Kosovës do ta mbyll sonte kampanjën eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

“Dardanët” kanë udhëtuar dje në Athinë, ku do të përballen me Greqinë, shkruan FrontOnline.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B dhe nis nga ora 20:45.

Kosova hynë në këtë ndeshje pas humbjes në miqësoren nga Jordania (0:2), kurse Greqia pas humbjes 0:1 nga Spanja.

Trajneri i Kosovës, Primoz Ghila pritet që të luajë me skemën 4-4-2, ku dyshja Vedat Juriqi dhe Milot Rashica pritet që ta udhëheqin fazën sulmuese.

Këto janë formacionet e mundshme:

Greqia: Vlachodimos; Androutsos, Goutas, Tzavellas, Tsimikas, Giannoulis; Tzolis, Siopis, Bouchalakis, Mantalos; Douvikas

Kosova: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti; Halimi, Zhegrova, Berisha; Shala, Muriqi, Rashica.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *