Sport

Greqi – Kosovë, ky është gjyqtari kryesor i ndeshjes

UEFA tani më ka deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjen ndërmjet Greqisë dhe Kosovës, shkruan Sheshi.info

Në përballjen mes Dardanëve dhe grekëve, ndarja e drejtësisë i është besuar gjyqtarit bjellorusë Aleksey Kulbakov, i ndihmuar nga asistentët Dimtri Zhuk dhe Oleg Maslyanko. Ndërsa arbitri i katërt do të jetë Dzmitry Dzmitryieu.

Kosova dhe Greqia kanë humbur shpresat për kalim tutje, megjithatë të dy ekipet përfaqësuese do të mundohen për të arkëtuar pikët maksimale për të mbajtur më lartë moralin brenda skuadrës.

Dardanët dhe helvetikët do të luajnë sot (20:45) në stadiumin “Toumba Stadium” në Selanik, e cila është edhe e fundit për kualifikueset e Botërorit 2022.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme