Sport

Greqi – Kosovë, këto janë vlerat e skuadrave

Futbollistët e grumbulluar nga Greqia kanë vlerë më të madhe se ata të Kosovës.80.05 milionë euro është vlera e grekëve, me portierin e Benfikës Vlachodimos që ka vlerën më të madhe në mesin e futbollistëve të grumbulluar, plotë 16 milionë euro.

Futbollistë të tjerë me vlera të konsiderueshme tek vendasit janë edhe: Fortounis dhe Giannoulis që kanë vlerat 8 dhe 6 milionë euro.

Tek Kosova, vlera e futbollistëve aktualisht të grumbulluar është shumë më e vogël.

32.6 milionë vlejnë futbollistët “Dardanë” që janë të gatshëm për këtë takim me Berishën, Celinën, Zenelin dhe Vojvodën që kanë vlerat më të larta prej 4 milionë euro, raporton Gazeta Olle.Kosova edhe sipas bastoreve por edhe sipas formës në ndeshjet e fundit dhe vlerave të skuadrave konsiderohet skuadër më e dobët momentalisht se Greqia.

Postime të ngjajshme
Sport

Borussia Monchengladbach -Real Madrid, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport

Liverpool 2:0 Midtjylland, notat e lojtarëve

Sport

Liverpool bën detyrën përballë Midtjylland

Sport

Real Madrid i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve