Lajme

Grenell reagon pasi SHBA nuk e ftoi Kosovën për Samitin e Dhjetorit, kritikon ashpër Bidenin

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas mos-ftesës së presidentit Biden për Kosovën dhe Serbinë në Samitin e Demokracive që mbahet në dhjetor në SHBA, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një postimi në Twitter, Grenell ka thënë se Biden po përbuz Kosovën dhe Serbinë.

Siç është shprehur ai, Biden po vazhdon të luajë lojëra politike në rajon, teksa sipas tij këtë nuk e bënte paraardhësi i Biden, Donald Trump.
“Biden përbuz Kosovën dhe Serbinë. Ai i rikthehet të luajturit politikë në rajon. Trump kujdeset thellë për njerëzit e Ballkanit”, ka shkruar Grenell.

Ky i fundit, siç tha Grenell ka punuar në të mirë të ekonomisë së rajonit duke nxitur krijimin e vendeve të punës dhe “duke hedhur poshtë lojërat e politikanëve të 20 viteve të fundit”.

Më poshtë postimi i plotë i tij.

Related posts
Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19

Lajme

“Po ta garantoj që e rrehi e shkoqi”, rikthehet pas një viti zënka mes Milaim Zekës e Tomë Gashit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *