Lajme

Grenell ka një kompliment për Qeverinë Kurti

Ish-emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur për punët e Qeverisë Kurti 2.

Ai në një intervistë në RTV Dukagjini ka thënë se i pëlqen puna që kryeministri Kurti po e bën, veçanërisht sipas tij, në fushën e korrupsionit.

“Mua më pëlqen zotëri Kurti. Unë atë e gjykojë në bazë të politikave të mia. Mua më pëlqen që Qeveria Kurti po e lufton korrupsionin dhe unë e komplimentoj për këtë”, tha ai.

Tutje, Grenell ka folur edhe për gazin amerikan teksa e ka kritikuar shefin e Qeverisë së Kosovës, që sipas tij, ai ka refuzuar këtë gaz për qytetarët e vendit tonë. /reporteri.net

Related posts
Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *