Sport

Greca dhe Gjilani ndajnë rrugët, futbollisti pranë kësaj skuadre

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bedri Greca dhe Gjilani tashmë kanë ndarë rrugët.

Sulmuesi 27 vjeçar nga Tirana  tashmë prej kohësh ka ftohur marrëdhëniet me stafin teknik dhe kështu drejtuesit e klubit kanë vendosur fillimisht për ta gjobitur atë e më pas edhe për ti dhënë lejen e largimit, shkruan Gazetasheshi.com.

“Ai pritet të largohet 99,9% nga klubi i Gjilanit” i ka thënë një burim Gazetës “SHESHI” për shkak të disiplinës së futbollistit.

Gjilani i ka dhënë ‘dritën jeshile’ për tu larguar, por fillimisht duhet ta zgjidhin çështjen e kontratës, pasi që lojtari ka marrë paradhënie dhe kontrata e tij me “kuqebardhët” është e vlefshme deri në fillimin e vitit.

Siç mëson ekskluzivisht Gazeta “SHESHI”, lojtari tashmë ndodhet në negociata me klubin e Bylisit.

Por, fillimisht i duhet të zgjidh kontratën me Gjilanin, e cila nuk do të jetë edhe shumë e lehtë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv