EURO 2020

Granit Xhaka motivon shokët e skuadrës para ndeshjes me Spanjën: Këto janë fjalët e tij

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka do të jetë mungesa e madhe e helvetikëve në përballjen ndaj Spanjës, që do të luhet më datën 3 korrik në Romë.

Për shkak se ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë, kapiteni shqiptar i helevetëve, ndihet tepër i trishtuar që nuk do të kontribuojë në këtë ndeshje historike për Zvicrën. Xhaka në rrjetin e tij social, Instagram ka postuar një fotografi me një mesazh për bashkëlojtarët.

“Me zemër te thyer që nuk do të mund të luaj nesër, por kam besim të plotë që do ta kryejmë punën. Ajo çfarë kjo skuadër ka është e veçantë dhe do të shkojmë e të japim absolutisht gjithçka që të vazhdojmë të bëjmë historinë”, përfundoi Granit Xhaka.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020