Auto/Tech

Google Android 10 lansohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

I njohur si Android Q deri më 22 gusht, kur Google vendosi të ri-emërtoj sistemin e tyre operativ, Android 10, siç parashikohej, është lansuar zyrtarisht nga Google.

Të gjithë telefonët e Google Pixel, nga origjinali tek modelet më të fundit Pixel 3a po marrin përditësimin, prandaj sigurohuni që të kontrolloni ekzistencën e tij nëse merrni njoftimin.

Android 10 sjell shumë ndryshime dhe përmirësime në bord.

Ju mund të gjeni një listë të plotë në lidhjen më poshtë, si dhe informacione shtesë.

Ndër më të rëndësishmet prej ndryshimeve janë mbështetja për 5G, modaliteti i errët, mbështetja për pajisjet e palosshme, titrat e drejtpërdrejtë, amplifikuesi i zërit, përmirësimet e kamerës, navigimi i gjesteve, dhe shumë, shumë më tepër.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri