Sport

Gol në stilin e Liverpoolit, Valon Berisha tregon çka e shtyri të pasojë tek Vojvoda

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

I rikthyeri nga lëndimi tek ekipi i Kosovës në futboll, Valon Berisha, është shprehur shumë i entuziazmuar pas fitores historike ndaj Çekisë.

Ka thënë se është i gatshëm gjithmonë për Kosovën.

“Ndjenjë shumë e mirë. Shtatë muaj pa luajtur futboll, dhe për kombëtaren jam gjithmonë i gatshë. Jam i kënaqur që e murrëm fitoren, kjo është kryesorja”, tha ai.

Ai ka treguar edhe momentin e golit të dytë, ku pas një pasimi nga korneri të cilin e bëri vet Berisha, shënoi Mërgim Vojvoda në prekjen e parë.

“Ke një korner para gjuajtjes, e pash që ai ke i lirë dhe vec e pata me i mshu topit dhe ai e bani të vetën. Ai ishte një moment shumë i mirë. Edhe me ndihmën e tifozëve e kemi fitu këtë lojë”, tha ai.

Berisha foli pak edhe për ndeshjen ndaj Anglisë.

“Në Angli skem cka hupum, se nashta pritet që hupum edhe mundemi me ba naj befasi me marr naj pikë a najsen”, përfundoi Berisha.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv