Sport

‘Godet’ Dukagjini, transferon ish-futbollistin e Dritës

Dukagjini po vazhdon të përgatitet pë edicionin 2021/22 të Superligës së Kosovës.

Siç raporton ‘Dueli Sportiv’, Dukagjini ka bërë goditjen e madhe në merkato, duke nënshkruar me Ergyn Ahmetin.

Skuadra qe u rikthye sivjet në elitën e futbollit kosovar, Dukagjini nga Klina, është përforcuar me ish-mesfushorin e Prishtinës dhe se fundmi Dritës, Ergyn Ahmetin.

Për futbollistin mitrovicas dhe trajnerin e Dukagjinit, Armend Dallkun, do të jetë një ribashkim te klinasit, pasi më herët ishin bashkë te Prishtina.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë