Sport

“Goal” zgjedh formacionin e sezonit, mungon ylli i futbollit

Sajti prestigjioz “Goal.com” e ka zgjedhur formacionin më të mirë të edicionit 2020/2021 në Evropë.

Pjesë e formacionit më të mirë nuk është ylli portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, shkruan Demokracia.com.

Në portë është përzgjedhur portiere slloven i Atletico Madridit, Jan Oblak.

Formacionit të Goal nuk ka si t’i mungonte dyshja e sulmit, Romelu Lukaku dhe Robert Lewandowski.

Ndërkohë edhe Lionel Messi e Kylian Mbappe janë pjesë e kësaj 11-she.

Formacioni i edicionit, sipas Goal.com:

Portier: Jan Oblak (Atletico Madrid)

Mbrojtës i djathtë: Achraf Hakimi (Inter)

Qendërmbrojtës: Ruben Dias (Manchester City)

Qendërmbrojtës: Sven Botman (Lille)

Mbrojtës i majtë: Robin Gosens (Atalanta)

Mesfushor qendror: Joshua Kimmich (Bayern Munich)

Mesfushor qendror: N’Golo Kante (Chelsea)

Anësor i djathtë: Lionel Messi (Barcelona)

Anësor i majtë: Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

Sulmues: Robert Lewandowski (Bayern Munich)

Sulmues: Romelu Lukaku (Inter).

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë