Sport

Gledi Mici i Prishtinës futbollisti më shtrenjtë në Kosovë, kjo është top 10-shja

Superliga e Kosovës në futboll sa vjen e bëhet më interesant. Kjo për arsyeje se klubet janë duke shpenzuar çdo sezon e më shumë.

Superliga për këtë sezon ka aplikuar sistemin me dhjetë skuadra nga 12 sa ishin në sezonin e kaluar, duke e bërë garën për titull, për dalje në Europë dhe mbijetesë edhe më interesante.

Kurse, këtë sezon në futbollin elitar janë transferuar shumë futbollistë me përvojë të madhe, shkruan Gazetasheshi.com

Sipas faqes së specializuar për vlerën e futbollistëve në tregun e transferimeve, ‘Transfermarkt’, përforcimi i Prishtinës, Gledi Mici e ka vlerën më të madhe, 475 mijë euro.

Pas tij renditet futbollisti maqedonas i Dritës, Vladica Brdarovski i cili vlenë 400 mijë euro.

Më poshtë e keni listën e dhjetë futbollistëve me vlerën më teë madhe sipas Transfermarkt:

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun