Sport

Gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve, Real Madrid – Chelsea: Formacionet zyrtare

Real Madridi dhe Chelsea sonte e zhvillojnë përballjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Në “Alfredo di Stefano” do të përballen dy skuadrat që po kalojnë formë të mirë.

Përkundër disa mungesave, të dy trajnerët kanë hedhur 11-shet e tyre më të mira në fushë

Përballja ndërmjet Real Madridit dhe Chelseas fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Varane, Nacho, Kroos, Modriq, Marcelo, Casemiro, Vinicius, Benzema

Chelsea: Mendy, Rudiger, Christensen, Jorginho, Thiago Silva, Kante, Pulisic, Werner, Mount, Chilwell, Azpilicueta.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?