Sport

Gjyqtari me përvojë të madhe do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Maqedoni Veriore – Kosovë

Ndeshja tejet e rëndësishme po afron për kombëtaren e Kosovës.

Dardanët do të luajnë më 8 tetor në udhëtim kundër Maqedonisë Veriore.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, nga ku synohet kualifikimi për Euro 2020.

Ndeshja do të ketë edhe asistencën e VAR, për gjyqtarin holandez, Danny Makkelie.

Asistentët e tij do të jenë gjithashtu nga holanda.

Makkelie ka një përvojë të madhe, pasi ndau drejtësinë në finalen e Ligës së Evropës, në ndeshjen Sevilla – Inter.

Ai referoi edhe në Kupën e Botës në Rusi, kurse Maqedonia luante nën drejtësinë e tij në vitin 2019, në Shkup, kundër Sllovenisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet