Sport

Gjyqtari kosovar ndan drejtësinë në ndeshjen Francë – Bosnjë e Hercegovinë

Franca luan sonte ndeshjen ndaj Bosnje dhe Hercegovinës, në kuadër të Grupit D të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Bekim Zogaj, gjyqtari i njohur kosovar me parasportë zvicerane, do të jetë gjyqtar anësor në këtë ndeshje, shkruan Gazeta Olle.

Bekim Zogaj në Zvicër cilësohet si një nga gjyqtarët më të mirë, kjo edhe po bën që UEFA zakonisht ta delegojë në ndeshjet kryesore, qoftë në ndeshjet për klube qofte për kombëtare.

Zogajt edhe në të kaluarën i është besuar referimi në ndeshje të rëndësishme.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane

Sport

Start i dobët në Superligë, por Ulpiana tani ka një mesazh