Sport

Gjyqtari i Premierligës ndanë drejtësinë në ndeshjen Kosovë – Slloveni

Emocionet e Kombëtares së Kosovës rikthehen këtë të diel në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

‘Dardanët rikthehen të luajnë në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kombeve, ndeshjen e vlefshme të xhiros së tretë.

Do të jetë Sllovenia, kundërshtari i radhës i Kosovës, shkruan lajmi.net.

Përballja me Slloveninë, do të jetë e para për Kosovën ndaj këtij kundërshtari të respektuar.

UEFA drejtësinë në këtë takim ia ka besuar gjyqtarit të Premierligës, Andy Madley.
37 vjeçari anglez gjithashtu është një gjyqtar i FIFA-s./

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë