Sport

Gjyqtari britanik kërcënohet me vdekje, shkak dy kartonët e kuq në javët e fundit

Gjyqtari britanik, Mike Dean kërkoi të mos gjykojë asnjë ndeshje në Premierligë këtë fundjavë, pasi ai u ofendua dhe kërcënua me vdekje në rrjetet sociale pasi përjashtoi dy futbollistë në dy ndeshje së fundmi.

Dean u kritikua ashpër për përjashtimin e futbollistit të West Hamit, Thomas Soucek për një ndërhyrje ndaj sulmuesit të Fulhamit, Aleksandar Mitroviq, shkruan “Zeri.info”.

Ai përjashtoi katër ditë më vonë edhe mbrojtësin e Southamptonit, Jan Bednarek pas ndërhyrjes ndaj Anthony Martialit në humbjen 0:9 nga Manchester Unitedit.

Pas përjashtimit me të kuq, Bednarek u dëgjua duke thënë: “Martial tha se nuk ishte faull”.

Të dy kartonët e kuq bën që klubet përkatëse të ankohen në federatë, e cila ua pranoi ankesat.

Familja e gjyqtarit 52-vjeçar poashtu mori kërcënime, të cilat u raportuan në polici.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin