Sport

Gjyqtari Alban Zejnullahu ia shpëton jetën lojtarit në “Liga Total” të Lipjanit

Janë duke u zhvilluar ndeshjet në futbollin e vogël në kuadër të ‘Liga Total’.

Këtë javë gjatë një ndeshjes një lojtar bie pa ndjenja sikurse rasti i futbollistit danez, Christian Eriksen.

I menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit dhe të gjyqtarit, Alban Zenjullahu.

Reagimi i gjyqtarit ishte i shpejt dhe efikas duke arritur që lojtarit të FC 9 Janarit t’i rikthehet normaliteti, e me pas ai e mori tretmanin mjekësor nga personeli i QKUK-Lipjan.

Lojtari tashmë është në gjendje të mire shëndetësore.

Më poshtë e keni postimin e ‘Liga Total’:

Postime të ngjajshme
Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!

Sport

Nuk del në stërvitje pa firmosur kontratën e re, Messi me pushime në Ibiza. Ja situata në kampin katalanas