Sport

Gjyqtarët nga Shqipëria ndajnë drejtësinë në ndeshjen Prishtina – Connah’s Quay

Prishtina të martën do të zbresë në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në kryeqytet për një tjetër ndeshje ndërkombëtare, shkruan Demokracia.com.

Pasi u eliminua nga Champions League ku pësoi nga Ferencvaroisi, bardhekaltrit janë transferuar në Conference League aty k do të ndeshën me kampionët e Uellsit, Connah’s Quay.

Ndeshja e parë zhvillohet këtë të martë nga ora 18:00, derisa UEFA, tashmë ka caktuar edhe gjyqtarët e ndeshjes. Drejtësia i është besuar arbitrave nga Shqipëria me kryesorin Eldorjan Hamiti, derisa do të asistojnë Nertil Bregasi dhe Orgest Grabova.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina