Sport

Gjyqtarët kosovarë ndajnë drejtësinë në ndeshjen evropiane

Anëtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës vazhdojnë me prezantime të suksesshme në garat evropiane.

Gjyqtarët kosovarë me thirrje të EHF-së shumë shpesh po delegohen për të ndarë drejtësinë në ndeshje evropiane.

Fundjavën e kaluar një ndeshje evropiane e drejtuan Ilir Bytyqi e Syart Kasapi.
Ata ishin në Bukuresht të Rumanisë ku e drejtuan ndeshjen e dytë të raundit të tretë të Kupës Evropiane në mes të CSM Bucuresti dhe Spor Toto nga Turqia.

Fitore me rezultat 38:28 shënoi CSM Bucuresti.

Delegime tjera priten për gjyqtarët dhe delegatët kosovarë në vazhdim të edicionit në kupa evropiane.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi