Sport

Gjyqtarët kosovar drejtuan sfidën Turqi – Azerbajxhan, me këtë rezultat u mbyll ndeshja

Gjyqtari kosovar Genc Nuza me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, e gjyqtarin e 4-të, Visar Kastrati, ndanë drejtësinë në ndeshjen miqësore Turqi – Azerbajxhan.

Turqit fituan ndeshjen me rezultat 2-1.

Azerët ishin në epërsi me golin e Makhmudov por turqit përmbysën rezultatin duke shënuar dy gola përmes Dervisoglu dhe Ayhan.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”