Sport

Gjyqtarët e xhiros së 23-të në Ligën e Parë, ja kush gjykon në ndeshjet kryesore!

Krahas delegimeve të gjyqtarëve për ndeshjet e Superligës, Komisioni për Delegimin e Gjyqtarëve ka bërë të njejtën gjë edhe për ndeshjet e Ligës së Parë, shkruan Gazetasheshi.com.

Valon Abazit i është besuar ‘bilili’ kryesor për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen kryesore të xhiros së 23-të në Grupin A të Ligës së Parë ndërmjet A&N dhe Dukagjinit.

Abazi do të shoqërohet nga asistentët Lulëzim Statovci dhe Argjend Berisha.

Lista e delegimeve për gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Grupit A:

Ndërkohë, në Grupin B, ‘bilbili’ kryesor për ta gjykuar derbin e xhiros ndërmjet 2 Korrikut dhe Vitisë i është besuar Egzon Dakajt. Ai do të shoqërohet nga asistentët Taulant Ibërdemaj dhe Arnold Bacaj.

Flamur Nagavci është deleguar në një ndeshje mjaft të nxehtë siç është ajo ndërmjet Vllaznisë së Pozheranit dhe Kikës. Asistentë të Nagavcit do të jenë Enis Bejtullahu dhe Ardian Ismajli.

Lista e delegimeve për gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Grupit B:

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien