Sport

Gjyqtarët e javës së 20-të: Nuza nuk delegohet fare, Prishtina – Ballkani i besohet…

Xhiro e 20-të në Superligën e Kosovës në futboll, fillon ditën e premte dhe përfundon ditën e diele.

Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Stadiumin “Fadil Vokrri”, ku Prishtina do e pres Ballkanin e Suharekës.

Tashmë, është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve dhe personave zyrtarë për ndeshjet e javës së 20-të.

“Bilbilin” kryesor për të drejtuar ndeshjen derbi mes Prishtinës dhe Ballkanit, i është besuar gjyqtarit, Selim Isufi. Ai do të asistohet nga Besnik Morina dhe Driton Preniqi, kurse gjyqtar i katërt do të jetë Isak Ceroviki.

Vlen të përmendet që gjyqtari më i përfolur në javën që shkoi, Genc Nuza, nuk është deleguar në asnjë ndeshje këtë javë.

Më poshtë Gazeta Sheshi ua sjellë gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në ndeshjet e kësaj jave:

 

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina zbulon katër lojtarët e Llapit që do të transferohen në Evropë

Sport

Yll Hoxha flet për super përballjen kundër Ballkanit

Sport

Trajneri kosovar pyet: Si mundet një palestër me 15 persona të jetë më e rrezikshme se qendra tregtare me 2 mijë persona?

Sport

Mediumi i njohur italian: Milot Rashica ka pranuar ofertën e gjigantit nga Serie A