Sport

Gjyqtarë nga Superliga në ndeshjet kryesore të Ligës së Parë, ja delegimet e plota

Liga e Parë zhvillon këtë vikend ndeshjet e xhiros së 25-të, derisa tashmë janë caktuar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këto takime, shkruan Gazetasheshi.com.

Gjyqtarë nga Superliga janë deleguar në ndeshjet kryesore të kësaj jave. Burim Jahmurataj do ta gjykojë duelin e nxehtë ndërmjet Drenasit dhe Malishevës, ndërkohë Mentor Ajeti është deleguar në takimin ndërmjet Onix Banjës dhe Istogut.

Delegimet e gjyqtarëve në Grupin A:

Në takimin kryesor të Grupit B, atë ndërmjet Vllaznis së Pozheranit dhe Ulpianës, drejtësinë do ta ndajë Fatmir Tahiri, ndërkohë Valbon Hoxha është deleguar në përballjen ndërmjet Ferizajt dhe Flamurtarit.

Delegimet e gjyqtarëve në Grupin B:

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur