Lajme

Gjykata merr një vendim për Dardan Krivaqën dhe Arbër Sejdiun, të dyshuar për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj u ka vazhduar masën e paraburgimit në kohëzgjatje edhe për dy muaj Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut, të dyshuar për vdekjen e 18-vjecares nga Ferizaj, Marigona Osmanit, shkruan Gazeta Express.

Nga gjykata Themelore në Ferizaj kanë konfirmuar për Express, se masa e paraburgimit është vazhduar deri më 18 janar të vitit të ardhshëm.

Prokuroria Themelore e Ferizajt, para dy ditësh kishte paraqitur kërkesën e paraburgimit për të dyshuarit.

“Ju njoftoj se Gjykata Themelore në Ferizaj ka vazhduar edhe për dy (2) muaj masën e paraburgimit për dy të dyshuarit”, kanë thënë për Express nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *