Lajme

Gjuajtje me armë zjarri në Fushë Kosovë, bëhen për spital dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në Fushë Kosovë, sonte rreth orës 22:30.

Siç njofton Policia, informatat e para flasin për dy persona të lënduar nga arma e zjarrit dhe të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Lajmin për Gazetën Online “Reporteri.net” ka konfirmuar zëdhënësja e PK-së për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se lidhur me këtë rast, një person i dyshuar është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 22:30 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në Fushë Kosovë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin.

Informatat e para falsin për dy persona të lënduar nga arma e zjarrit. Të njejtit janë dërguar ne QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Lidhur me këtë rast një person i dushuar është identifikuar dhe arrestuar nga ana e policisë dhe aktualisht po vijon puna për hetimin e rrethanave që lidhen me rastin.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur